עיצוב אתרים שעוזרים לקידום אורגני

לעיצוב אתרים יש השפעה מהותית על דירוג של אתר במנועי החיפוש. על מנת לקדם את האתר, צוות האחראי על עיצוב אתרים חייבים לעבוד בשיתוף פעולה עם הצוות שאחראי על הקידום האורגני של האתר.  אתרים שבעת התכנון והעיצוב שלהם לא לקחו בחשבון את נושא הקידום האורגני של האתר יקבלו דירוג נמוך יותר ותידרש השקעה ניכרת בהם לאחר סיום בניית האתר. אז מהו קידום אורגני? מהו עיצוב אתרים? איך יוצרים עיצוב אתרים שעוזרים לקידום אורגני?

עיצוב אתרים לקידום אורגני
עיצוב אתרים לקידום אורגני

עיצוב אתרים שעוזרים לקידום אורגני – מהו קידום אורגני?

בעלי אתרים צריכים להבין את תהליך האופטימיזציה של מנועי חיפוש אורגניים. פעולה זו תאפשר לגולשים למצוא את האתר שלכם ביתר קלות. קידום אורגני היא דרך מקוונת לשווק את האתר שלכם באמצעות מילות מפתח ובניית קישורים אשר יופיעו בראש תוצאות החיפוש ללא השקעה של משאבים נוספים בתהליך.

עיצוב אתרים שעוזרים לקידום אורגני – מהו עיצוב אתרים?

עיצוב אתרים הוא האופן שבו האתר שלכם ייראה לגולשים. מדובר לרוב בהיבט הנוגע לאופן שבו הגולש יחווה את האתר שלכם ופחות מתמקד בפיתוח התוכנה. בעבר, מעצבי אתרים נהגו להתמקד בעיצוב של דפדפני שולחן העבודה אך כיום, עם התפתחות הטכנולוגיה מתמקדים בעיקר בעיצוב של דפדפני המובייל והטאבלטים. מעצבי אתרים עובדים על המראה של האתר ולעיתים גם על התוכן. המראה של האתר כולל בתוכו את הצבעים, גופן והתמונות שיוצגו למשתמש. עיצוב אתרים מוצלח נמדד בקלות ובמידת ההתאמה שלו למשתמשי האתר. דפי האינטרנט מעוצבים באופן פשוט שמאפשר לגולש להתמקד בעיקר, יוצר אצלו אמון ונוחות בעת הגלישה.

עיצוב אתרים שעוזרים לקידום אורגני – התאמה לנייד

כל בעל אתר יודע שעליו להתאים את האתר שלו לטלפונים ניידים. כמות האנשים המבצעת חיפוש דרך המחשב ירדה משמעותית לאורך השנים לעומת העלייה במחפשים דרך הנייד. ההשקעה בעיצוב האתר שלכם כך שיותאם לטלפונים הניידים היא הכרחית. אתר אשר מתועדת בו יציאה משמעותית בעקבות טעינה לא נכונה או לא מתאימה בטלפון הנייד או הטאבלט עלולה להוריד את הדירוג של האתר במנועי החיפוש. גולשים אשר עושים שימוש במנועי חיפוש בטלפון הנייד שלהם צריכים לקבל מענה מהיר ומדויק.

עיצוב אתרים שעוזרים לקידום אורגני – עיצוב תוכן האתר

קידום אורגני מתאפשר כאשר משקיעים את הזמן בעיצוב תוכן האתר. דפים אשר מלאים בתוכן או קישורים לא ברורים שמופיעים במקומות שונים יכולים להקטין את כמות הגולשים באתר. אם גולשים באתר לא יכולים לגשת בקלות אל המידע אותו אתם מציגים, אז אין להם טעם להיכנס לאתר. בעת עיצוב הטקסט יש להתייחס לגודל וצבע הטקסט.  מעצבי אתרים יודעים כיצד להתמודד עם כל טקסט – שימוש בשטח לבן, אורך קו ואלמנטים נוספים כמו תמונות יגבירו את תשומת הלב של הגולשים לאתר. חשוב גם להתחשב באנשים עם מוגבלויות כאשר עוסקים במלאכת עיצוב האתר.

עיצוב אתרים שעוזרים לקידום אורגני – מהירות הגלישה

אחת הסיבות הנפוצות לגלישה באתר, הא עיצוב האתר. המהירות שבה המשתמשים יכולים לגלוש באתר היא חלק מאוד חשוב בקידום אורגני – אתר איטי מדי גורם לכך שהמשתמשים ייצאו ממנו במהירות וכתוצאה מכך ייגרמו לירידה בדירוג של האתר במנועי החיפוש. ניתן לשפר את מהירות הגלישה באתר על ידי אופטימיזציה של התמונות באתר, ביטול של תוספים לא הכרחיים, אפשרויות של שמירה בדפדפן ועוד. המהירות שבה הדפים באתר אמורים לעלות היא שתי שניות. ברגע שהפעולה לוקחת יותר משלוש שניות, קיים סיכוי גבוה שהמשתמשים יעבור לאתר אחר – הדבר הופך להיות אפילו יותר מהותי כאשר מדובר בגלישה ממכשיר נייד. המהירות שבה האתר עולה היא חשובה גם עבור מנועי החיפוש שכן כך תתאפשר סריקה של יותר דפים שיתווספו לתוצאות החיפוש.

עיצוב אתרים שעוזרים לקידום אורגני – מפת האתר

מפת אתר היא אלמנט שחשוב להתייחס אליו כאשר מעצבים אתרים. מפת האתר מהווה מעין מדריך למנועי החיפוש עבור כל הדפים והתוכן המופיעים באתר. כך תוכלו לגרום למנועי החיפוש להבין אלו דפים חשובים יותר מבחינתכם עבור האתר. קבצי מפת אתר מסייעים גם לניווט של משתמשי האתר. באמצעות הגישה למפת אתר, גולשים חדשים יכולים לקבל עזרה ולמצוא בקלות את התוכן שהם מחפשים. הקבצים הללו מכילים בתוכם גם נתונים חשובים על דפי האתר – אותם נתונים הם שיאפשרו לכם לקבל דירוג גבוה יותר במנועי החיפוש.

עיצוב אתרים שעוזרים לקידום אורגני – אמון הגולשים

קשה מאוד למדוד כמה הגולשים סומכים על מה שאתם מציגים באתר שלכם. רוב הגולשים מגבשים דעה בנוגע לאתר די במהירות, ולאחר מכן יהיה לכם קשה לשנות את דעתם. אתרים שנראים מיושנים יוצרים תחושה לא טובה אצל הגולשים ולרוב גורמים להם לעזוב במהירות ולא לחזור לבקר בהם שנית. לעומת זאת, ישנם לא מעט אתרים אשר מספקים חווית משתמש אופטימלית  – אתר שנטען במהירות וקל לנווט בו. אתרים אלה מעוררים אמינות וכן עליכם לוודא שאתם יוצרים תחושת אמון אצל הגולשים על מנת שתוכלו לעלות את הדירוג שלכם.

עיצוב אתרים שעוזרים לקידום אורגני חייב להיעשות בתכנון קפדני ומחושב. חברות רבות אין מודעות למידת ההשפעה שיש לעיצוב האתר על הדירוג שלו במנועי החיפוש. הם יבזבזו לא מעט זמן ומשאבים על יצירת תוכן עם לא מעט קישורים ושיתופים חברתיים מבלי לקחת בחשבון שאותו התוכן לא נסרק לאינדקס או שהוא אף בלתי קריא במכשירים ניידים. להיות במודעות לקשר שבין עיצוב האתר לבין קידום אורגני היא הדרך להבטיח שהאתר יקבל דירוג גבוה בעת השימוש במילות המפתח והנושאים החשובים שחשובים לאותה חברה.

Lemon Design
Lemon Design
למון דיזיין הוא אתר תוכן המספק מידע אודות עיצוב אתרים